Pamiętamy ostrą krytykę organizacji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zapowiadanego niespełnionego bojkotu, oburzenia polityków, sportowców i dziennikarzy… Teraz kolejna wielka impreza sportowa w kraju, w którym przy cichym przyzwoleniu władz dochodzi do niespotykanych dziś w świecie aktów przemocy na tle rasowym przeciwko białym obywatelom tego kraju. Zamordowano ponad 3 tys. białych obywateli RPA od roku 1994! Zbrojne najazdy na domostwa białych farmerów, zbiorowe gwałty to staje się codziennością w południowej Afryce. Co ciekawe horror jaki przeżywają biali mieszkańcy Afryki jest całkowicie zagłuszany przez media. Nie interesują się tym organizacje humanitarne, które bawią się w wieczne noszenie pomocy rdzennym mieszkańcom Afryki… dramat jaki spotyka białych jest przemilczany. Strach przed atakami czarnych bojówkarzy to nie jedyny problem z jakimi muszą się zmagać Burowie. Rząd Nelsona Mandeli, a po nim następne systematycznie wprowadzały kolejne przepisy mające gwarantować „wymarzona równość i sprawiedliwość „.Mocami tych decyzji odbierano ziemię uprawną białym farmerom przekazując ją czarnym mieszkańcom, którzy często nie kontynuują jej uprawy. Skutkiem tej równości jest również trend „pierwszeństwa pracy” dla czarnych, nawet dla tych, których kwalifikacje są o wiele niższe.

3 kwietnia 2010 roku brutalnie zamordowany został wieloletni działacz na rzecz wolności białych w RPA oraz założyciel Afrikaner Weerstandsbeweging (Afrykanerski Ruch Oporu) – Eugene Terre’Blanche. Lider AWB został śmiertelnie pobity rurami i maczetami na swojej farmie w północnej części RPA. Morderstwo to miało podłoże rasistowskie, jednak niektóre media zamordowanie Terre’Blanche opisały, jakoby miało związek ze sporem o niewypłacenie wynagrodzenia za pracę. Na portalu społecznościowym Facebook, pojawił się profil utworzony przez fanatycznych zwolenników lidera młodzieżówki Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) Juliusa Malemy, na którym nawoływano do mordowania Białych, którzy przyjadą na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Profil na szczęście został zamknięty, liczył aż 15 tysięcy zwolenników.

Jest niemal pewne, że tragedia Afrykanerów nie będzie poruszana we właściwy sposób w mediach. Telewizja pokazuje reklamy promujące mundial, mówi się o tym, że te mistrzostwa będą niezwykłe… Burowie, którzy opuścili RPA próbują w jakiś sposób pokazać światu jaka panuje sytuacja w południowej Afryce. Solidarność z Burami pokazują środowiska nacjonalistyczne w całej Europie na co dowodem jest chociażby manifestacja solidarnościowa, zorganizowana przez Szwedzki Ruch Oporu (Svenska Motståndsrörelsen) więcej na temat tej manifestacji można przeczytać tutaj. Również Polscy nacjonaliści nie pozostają bierni. Stalowowolscy autonomiczni nacjonaliści zorganizowali akcje informacyjną (więcej tutaj). Na terenie kilku miast autonomiczni nacjonaliści z Wielkopolski przeprowadzili akcje plakatową. Pojawiły się trzy wzory plakatów z hasłem takim jak „Stop ludobójstwu Afrykanerów”. Staramy się na miarę swoich możliwości, zachęcić społeczeństwo do zainteresowania się tragiczną sytuacją Burów. My bezczynnie stać i patrzeć nie będziemy, gdy w RPA dochodzi do takich okrucieństw w stosunku do potomków europejskich kolonizatorów!

Jedna odpowiedź do “”

  1. […] linki do stron AN Stalowa Wola i AN Wielkopolska, gdzie możecie przeczytać o akcjach, które mają na celu przybliżyć Wam sytuację Afrykanerów […]

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: