17 lutego minęła 3 rocznica oderwania Kosova od macierzy, kolebki dziedzictwa kulturowego  Serbii. Ten haniebny czyn został zaakceptowany przez kilkadziesiąt państw świata, w tym niestety przez polski rząd. Kosowo to nic innego jak przestępcze pseudo państwo, w którym prym wiedzie albańska mafia na czele z premierem Hashim Thaci – oskarżonym o kierowanie grupą przestępczą, zajmującą się między innymi pobieraniem organów od serbskim jeńców wojennych, czy nielegalnym handlem bronią. Do rozbioru Serbii przyczyniły się między innymi Unia Europejska, NATO oraz USA, przyzwalając w ten sposób na szerzenie się w tej części świata bandytyzmu, który likwiduje w ostateczności naród serbski zamieszkujący Kosovo. My Słowianie, Polacy, naród  pamiętający rozbiory i lata niewoli, nie możemy dziś być obojętni wobec niedoli i barbarzyństwa jakie dotyka nasz bratni, słowiański naród serbski.

W związku z tym, 20 lutego w Warszawie odbyła się manifestacja solidarnościowa z narodem Serbskim, na której rzecz jasna nie mogło zabraknąć nacjonalistów z Wielkopolski. Organizatorami demonstracji byli Autonomiczni Nacjonaliści z Warszawy oraz Zjednoczony Ursynów przy patronacie inicjatywy „Polacy na rzecz serbskiego Kosowa” O godzinie 15:00 przy metrze Świętokrzyska zebrała się grupa około 650 osób, aby wspólnie zamanifestować swoje niezadowolenie z uznania niepodległości Kosova. Około godziny 15:30 pochód ruszył ulicą Marszałkowską w stronę budynku Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, aby tam zakończyć demonstrację w formie pikiety. Wśród rozwiniętych banerów i transparentów można było zaobserwować takie organizacje jak Opcja Socjal-Narodowa, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo Radykalny czy Związek Słowiański. Nadchodzącą manifestację oznajmiały liczne hukowe petardy, race świetlne, stroboskopy oraz okrzyki takie jak: „Kosovo jest serbskie!”, „Tylko serbskie, tylko serbskie, Kosovo!” , „Precz z albańskim szowinizmem” , „Stop albańskiej okupacji”, „Belgrad, Warszawa wspólna sprawa”. Warto wspomnieć o niesionej odwrotnie fladze USA, która w symboliczny sposób podkreślała kto stoi za „okaleczeniem” Serbii. Manifestacja wzbudziła bardzo wielkie, a co najważniejsze pozytywne zainteresowanie.  Po dotarciu do celu, demonstracja przekształciła się w pikietę podczas której zostały wygłoszone przemówienia przedstawiciela ONR-u , niezależnej inicjatywy „Polacy na rzecz serbskiego Kosowa” oraz Serba, który na własnej skórze doświadczył brutalnej przemocy albańskich terrorystów.

Przez miniony tydzień aktywiści z Poznania oraz Gostynia przypominali Wielkopolanom o trzeciej rocznicy tego haniebnego i bezprawnego czynu. Rozdano łącznie ponad 2 tysiące ulotek oraz rozwieszono kilkaset plakatów i naklejek. Natomiast na wiaduktach zawisły transparenty z hasłem  „Kosovo jest Serbskie!”

Poniżej zdjęcia z manifestacji i akcji popierających Serbskie Kosovo.

 

 

Zdjęcia transparentu pochodzą z serwisu: StrefaGostyn.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.